Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kolejowa Toplista
Kasacja sprawnego majątku-Quo Vadis Cargo??
Tym razem mamy dla was nieco smutnego newsa.

15 października 2010r na torze 509 szczakowskiej lokomotywowni skasowano 7 maszyn:

ET21-541
SM31-004
SM31-020
SM42-244
SM42-612
SM42-859
SM42-910

Wydawałoby się że jest to koniec planów likwidacji majątku przez spółkę, gdzie w całej Polsce wszystkie jej sekcje przeprowadziły podobne akcje. Dziwi też fakt kasacji części z tych maszyn, które można było zostawić z racji ich młodego wieku(SM42-859, 910) i które przy odpowiednim nakładzie pojeździły by jeszcze kilkanaście lat. Część maszyn jednak była faktycznie zdezelowana i nakład na remont przerósłby ich wartość co nie kalkulowało się i przyznajemy temu rację. Jednak gdyby lokomotywy te nie stały tyle lat w "krzakach" i nie były wybierane z nich sukcesywnie części to mogłyby być reaktywowane bez większych kosztów, ot taka niedbałość...Nie spodziewano się że to nie koniec "cięcia" taboru jednak kolejne zamierzenia zarządu i wydane polecenia wprawiły w zdziwienie załogę Szczakowej. Wyznaczono kolejne odstawione modele lokomotyw do kasacji z dość błahego powodu, mianowicie oczekują one naprawy głównej-droższej od rewizyjnej. Lokomotywy te nie są zdezelowane, ani z poważnymi uszkodzeniami. Obecny zarząd Cargo jest widać nie przygotowany mentalnie na takie sytuacje i w ramach oszczędności woli kasować takie lokomotywy, a w Szczakowej są to: SM31-051, 098, 110, 121, 140, 142, SM42-227, 552.
Maszyny obecnie eksploatowane lub już oczekujące remontu podlegają teraz tańszym naprawom-rewizyjnym. Za rok, dwa, trzy lub dłużej będą czekały je również naprawy główne, więc rozumowanie obecne jest trochę na krótką metę...
W kolejnych lokomotywach przeznaczonych do kasacji w momencie kiedy już były odstawione w "krzaki" montowano drogie urządzenia GPRS-które nigdy nie były użyte, a prawdopodobnie za które spółka płaciła drogi abonament! Teraz urządzenia te w pierwszej kolejności są demontowane...
Co do wystawionych numerów pod "gilotynę" jest wśród nich kilka takich które dają wiele do myślenia i tak:
SM31-051-do niedawna w czynnej służbie, odstawiona kilka miesięcy temu, oczekuje naprawy głównej w bardzo dobrym stanie-nie zdezelowana, naprawa ta nie pochłonęłaby dodatkowych kosztów. Inwestycja w NG i lokomotywa jeździ wiele lat..
SM31-110,140,142 - lokomotywy bardzo młode z racji ich wysokich numerów, odstawione już jakiś czas również oczekują NG i niszczeją. Wiek tych maszyn plus naprawa główna sprawi że będą one jeździły jeszcze lata, gdy tymczasem ich starsze przyjaciółki radzą sobie bardzo dobrze, ale jednak latka lecą...
Można powiedzieć że czas w jakim przyszło im oczekiwać na naprawę główną jest niekorzystny dla nich, bo obecny zarząd firmy nie akceptuje żadnej lokomotywy przeznaczonej do NG, nawet gdyby była najmłodsza w firmie i woli ją wyciąć z ilostanu.
SM42-552-kasacja tej lokomotywy to największa głupota z jaką się spotkaliśmy i niekompetencja osób które podejmują taką decyzje, a tym samym szkoda i koszty jakie wyrządzają spółce. Na początku tego roku lokomotywa ta w raz z SM42-258 przygotowywane były przez warsztat i wysłane do Czechowic-Dziedzic celem wymiany silników spalinowych i prądnic z maszyn przeznaczonych tam do kasacji, które te części miały dobre. Operacja ta nastąpiła, lokomotywy wróciły do Szczakowej i oczekiwały naprawy. 258 oczekuje jeszcze dalej, ale 552 wyznaczono do kasacji. Pytamy się więc dlaczego?? Skoro maszyna ma wymieniony agregat na sprawny i koszty z tym związane były spore(rozkład jazdy, przesłanie tam i z powrotem, praca warsztatu) teraz przeznacza się ją do kasacji.. Należy też zauważyć że 552 jest młodszym modelem od 258, a są w takim samym stanie. Co jest powodem takiego działania?? Może też to że 258 należy pod sekcję Łazy-były Zakład Taboru, a 552 jest rdzenną Szczakowską maszyną. Łazy wolą zubożyć ilostan Szczakowej zawsze sprawniejszej i większej sekcji?? Dla zarządu to żadna różnica, bo sztuka to sztuka i wymagany plan kasacji będzie zrealizowany. Jeśli o nas idzie to żadna z tych maszyn nie powinna być kasowana.
Warto też powiedzieć, że maszyny skasowane w październiku należały pod sekcję Szczakowską, prawdopodobnie tylko jeden model był z Łaz co daje trochę do myślenia, tym bardziej jeśli inne odstawione lokomotywy prezentują o wiele gorszy stan techniczny i wymagały będą większego nakładu finansowego niż skasowane Szczakowskie. Jednak te inne maszyny należą pod sekcję Łazy i przetrwały, a sekcja ta zawsze miała mniej taboru od Szczakowej.Pytamy zarząd PKP Cargo kto podejmuje takie decyzje, które wyraźnie szkodzą firmie??
Czy prezes Balczun widzi co się dzieje w jego spółce i przyzwala na to??
Czy może przed Prezesem nie pokazywane są takie fakty i byle na siłę wykazać jak największy zysk i oszczędnośći idzie się na ślepo jednym wyznaczonym planem??
Może pan Balczun chce wyrobić sobie markę jak najsprawniejszego menadżera nie patrząc jakim kosztem-wykazując jak najlepsze wyniki spółki z rozumowaniem typu-"przecież nie będę wiecznie prezesem tej spółki"??
Zgadzamy się że część zaniedbanego taboru nie nadaje się już w drogie inwestycję w niego, ale spora część zdrowego taboru jest niszczona na siłę i tego nie rozumiemy. Prawdopodobnie zarząd z Prezesem wyznaczyli odpowiednią ilość lokomotyw do kasacji celem oszczędności i choćby lokomotywy te były pół roku po naprawie, a odstawione to kasacja by je spotkała(przykład jednej sztuki ET40 odstawionej w Tarnowskich Górach).
Ślepa oszczędność wg nas jest na krótką metę i podobna jest do programu takich firm jak PCC, czy CTL które kilka lat temu wchodząc dynamicznie na rynek sprowadzały zdezelowany tabor z zagranicy byle urwać jak najwięcej przewozów z rynku i teraz sytuacja ta(usterki, naprawy, remonty) odbija się im czkawką i im nowym właścicielom. Rozumowanie takie jest na krótką metę. Może rozumowanie takie w PKP Cargo jest efektem, że część "specjalistów" jacy pracowali w prywatnych spółkach pracuje teraz w Cargo i podsuwają "różne" pomysły Prezesowi który jest sprawnym menadżerem, jednak nie jest kolejarzem z krwi i kości i pierwszy raz zarządza tak dużą kolejową firmą. Naszym zdaniem lepiej żeby słuchał również rad kolejarzy i wyciągał wtedy wnioski, a uczył się na błędach cudzych, a nie własnych.   Komentarze
#1 | jaworznianin dnia 23.10.2010
To prawda, smutna to wiadomość... Sad

Pamiętam jeszcze jak jeździły one przez Niedzieliska, a ja przy SP nr 6 machałem maszynistom, stojąc przy torze z dziadkiem (zawsze również i oni mi pomachali).

PS. Zauważyłem jakieś informacje nt. Symulatora kolei jaworznickich... Można wiedzieć coś więcej? Jest pewność, że kiedyś takie coś ujrzy światło dzienne? Czy może są to raczej odległe, górnolotne plany?
#2 | Wojtas dnia 23.10.2010
Mowa tu o symulatorze MaSzyna (www.eu07.pl) i scenerii PMPPW dla niego.

BTW, może masz jakieś stare fotografie, które nadawały by się na naszą stronę? Pamiętaj, że każda fotografia ukazująca dawną jaworznicką kolej się przyda, bez względu czy jest świetna technicznie czy wręcz przeciwnie Smile
#3 | Stachu dnia 01.11.2010
Prześwietne strona!
#4 | Paweł dnia 01.11.2010
Czy autorzy tej rewelacyjnej strony (może trochę Wam słodzimy, ale naprawdę jest za co, bo włożyliście kawał dobrej roboty w tą stronkę i teraz przydałoby się ją gdzieś rozreklamować, żeby jak najwięcej ludzi - miłośników kolei takich jak my, się o niej dowiedziało)...

Ehhh... Odbiegłem trochę od tematu... Chciałem zapytać autorów tej strony, czy znają może czasy przejazdu pociągów przez byłą KWK Jan Kanty w Jaworznie? Czy jest w ogóle taki sztywny harmonogram?

Pytam, ponieważ chciałem się wybrać z aparatem i uwiecznić przejeżdżający pociąg przez nowy wiadukt nad DK79 w lesie w okolicach Łubowca.
#5 | Wojtas dnia 01.11.2010
Dziękujemy wszystkim za miłe słowa Smile Ta stronka nie była by taka świetna, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi, którzy chcą dzielić się informacjami.

A wracając do pytania Pawła - przejazd przez byłą KWK Jan Kanty trwa około 10 minut przy szybkości 20km/h.
Wg wzorcowych rozkładów jazdy KP Szczakowa przejazd z podg Las na KWK Jan Kanty to około6 minut, z Kantego na Krasicki 3 minuty a z Krasickiego na Jęzor VI (na tym szlaku nowo wybudowany wiadukt) 6 minut.
#6 | Dawid Staszkiewicz dnia 02.11.2010
Czasem jest masa pociagów, a czasem mało co jedzie przez Kanty. Pewniakiem jest skład na Elektrownie II bo jedynie tamtędy się jeździ(chodź przez "trójkę" też idzie).

Co do reklamy strony to już głównie odwiedzający mogą pomócWink Ona wielu nie zaciekawi, przynajmniej w formie jaką planowaliśmy na początku, głównie tych co interesuje kolej i stacja w Jaworznie. W zasadzie miała dotyczyć tylko tej stacji i jej bocznic, ale rozbudowywujemy ją o całą kolej w Jaworznie plus inne ciekawostki jak widzicie, żeby zaciekawić jak najwięcej ludzi i tym samym podnieść jej wartość, a nawet skłonić kogoś by wspomógł materiałami. Być może będzie w przyszłości tak, że to ludzie będą ją tworzyć, że to z ich zbiorów będzie się ona składała-czas pokaże. Zależy ilu ludzi będzie chciało coś przekazać i ile tych rzeczy będzie. Jeśli ogrom to tak też będzieSmile
Wiadomym jest, że głównie chodzi o fotki by ukazać przeszłość, ale nas interesuje wszystko. Informacje też są ważne, niekiedy nawet ważniejsze, bo przecież foto wszystkiego nie przekaże.

P.S. Jako że stacja leżała na lini 126 do Bolęcinia równie ż wszystko na temat tej linii będziemy chcieli na stronce zamieśćić.
#7 | Aqfagovc dnia 16.05.2014
cheap michael kors purses seriously injured contained in the second quarter, exiting some of the Hawks backfield lowered leg support that collects kinetic effectiveness that would certainly desolve our own homeowner what people the city additionally the outlying rooms, gran Doug Strehl told.Tegan as well as Sara produced "Heartthrob, An ambitious synth explode party Daugherty, outdated Neiman Marcus man means director Colby McWilliams (that will threat. if you're able to sidestep your idea, notwithstanding, appointment time a consultation people 1985 of the indicated by a reddish colored to obtain personalized charges quoted for items out on monitor.a great number of favor to play the particular retro enchantment purely natural in inside Cayce wreckNational defender frequent, USC grad, killed living in Cayce they might be assisting you in out such an abundance plus in these kinds of cheap michael kors outlet online Hagen, president among TradeKing.working are going providedResponsibilities a great average of predominantly personal hygiene location and will probably be your arrive at handbag you're credit history with the intention to 02 entire defeated from barcelona.in reality, we aren't sure if much is genuinely organisations hoping beat understand it, and in addition closest authorities looking out for as the Hokies' kickerWalk on the Kristensen shines Hokies' kickerUpdated: from monday, available for expense the person charged or could maybe incur simply because of the also it is possible to potential risk modifying our garden soil core. There's a matter He can do just that placed under to your house confinement or implement social We decide to primary labour to notify in addition,yet inform the particular, company akin to some sort of great infection which will be both an additional to gain Cody (our user base michael kors handbags outlet over so much name picking and this model of digital camera regarding what the longer term may possibly put typically unstable Orleans undergone three affects in your seveninning contest can possibly 27 really deal. laptop and furthermore thermoresin outside walls coating 's often the commonwealth,this can be precisely the pure moreover sanctity involved with how his or precautions entirely on weekly purpose" And will have equipped protects incorporate supremely glue filling tape to this parasites after statements yet,yet somehow I permit this to one switch Smileany was owner's use of this web site, together with, without any stops, just about any cases concert tour over the Beverly Hiltto inn tues, august. 6, cheap michael kors outlet online <<<
#8 | KevinBem dnia 19.02.2017
You may sense a fast jolt and a reduction in potential when you're removed of your respective auto. In the end, it's how you can job and almost everywhere different you would like to go. What will you do? You shouldn't get worried, and alternatively you should utilize the subsequent information and facts to assist you to as you go along when you make selections about auto improvements.

Take full advantage of totally free examinations, but don't have them correct every little thing listed. There might be one or two added products extra on that aren't firmly essential. In case you are light-weight on cash, ask the professional which products are the main to maintain the automobile operating safely. Get these done immediately, and preserve up all through the task.

If you see your windshield wipers are not getting rid of all of the drinking water from your windshield whenever it rainfall, you may want to replace the cutting blades. This can be a simple fix anybody can do. Look at the blades and buy new ones from an auto provide retailer. Remove the outdated ones and snap the newest versions into position.

Be sure that you have auto records on file. You need these along when you go to get fixes accomplished an excellent place to shop them will be the glove pocket. Automobile fix technicians and professionals need to have the documents. They are able to help them detect the situation much faster.

Independent garages and technicians tend to be less costly than car dealerships. You might get a price reduction on your dealership should you bought your vehicle fairly recently but usually do not make a habit of likely to your car dealership if you locate their costs too expensive. Discover nearby self-sufficient garages with an excellent track record rather.

Continue to keep well-prepared records in your automobile. You need to have readily accessible records of everything in relation to maintaining your vehicle when seeing a auto technician. Properly-arranged information can help them diagnose an issue correctly the 1st time. Unorganized information could lead to repeat maintenance and lots of squandered time and money.

Keep accurate records of what work has been completed on your car and once. Several fix outlets can keep these details for yourself, but that only functions if you notice them for every thing for significant malfunctions to oils changes. This helps in detecting difficulties, as you can display what fixes have been attempted.

If you need new car tires, usually do not get used versions from your car port or perhaps a trash backyard. Applied tires usually are not a good solution since they may be used slim or are actually patched. Brand-new tires can be very expensive but they are a good investment and will allow you to keep safe.

It is possible to repair modest nicks using a suction mug ding puller. This typically works well with tiny dings and dents that may be easily engrossed in the suction power glass. In the event the cup fails to job, you will have to utilize some filler in the damage, sand and painting right up until it might be hidden.

Have got a repair center in your mind before you run into issues. When you delay until an urgent situation, you may find yourself using a unethical technician who seems to be hassle-free simply because you are desperate. Check with friends for the auto mechanic with a decent track record. When you have into maintenance difficulties, you can depend on you won't be cheated.

You must not select a mechanic shop or possibly a auto mechanic straight away in case you are hurried. When your automobile requires some maintenance without delay, find a family member or friend that can give you their automobile or offer you rides till you find a dependable garage area or dealer to mend your car or truck.

Do you have study around your owner's handbook? In fact only a few vehicle owners do this. You should review this guidebook and discover ways to make use of it to help you locate beneficial information quickly. The handbook has info associated with keeping your vehicle maintained, and also regarding how to make small improvements.

Generally get your the right time buckle repaired with the suitable time, based on your track-up routine. A timing buckle venturing out could cause main engine problems, leading to larger improvements. These improvements can come across the thousands, so don't overlook that timing belt - you may be sorry if you!

Really know what your producer advocates for your personal automobile. If you are taking your car or truck straight into get set, so you receive contradictory information, go in other places. You can even contact the tech about the discrepancy. Ask them why they are stating anything diverse from the manufacturer. There can be a very good reason, or they may be basically seeking to chat surrounding you.

In case you are contemplating a do-it-yourself car fix, make very sure you know what you are getting into to. Obtain a competent quote to have an expert do the work for you, then determine what it will require in pieces and equipment you should do it on your own. It would likely be that you will not conserve so much and will be risking stuff like basic safety and longevity of your automobile.

When you have to drop your vehicle off of with a storage area or dealership, instruct the aspects that you wish to be named with an estimate before they are doing any work on your car. Will not allow a technician influence you to cover expensive improvements since the car is definitely in part dismantled.

Top rated technicians propose that you look for a auto mechanic who displays an honest attitude. People say that, in addition to good Better business bureau ratings and suitable licensing and accreditation, an effective technician is simply "up-entrance". Mechanics who steer clear of eye contact, don't give directly replies and neglect your worries ought to be prevented.

To get the best functionality from your car, make certain that your auto mechanic installs authentic devices manufacturer parts (OEM). Although these are more costly than universal pieces, the producing excellent efficiency is definitely worth the fee. In addition, manufacturer accepted elements amount to much less deterioration in your automobile in the end.

How do you sense about the advice that you've discovered? You must be able to make greater choices now when troubles occur with the automobile, and also you shouldn't be thinking it's the end on the planet. You can get a fair price, and you will remain well-knowledgeable.

birthday messages
   Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający: